Sponsorlu Reklamlar
Mavi Kelebekler 26.Bölüm (Final) Fragmanı
Mavi Kelebekler 26.Bölüm (Final) Fragmanı
1 adet fragman bulunuyor.
0 adet yorum yapılmış.
Toplam 1.460 kez izlenmiş.

Murat ve Mahir akıllıca bir planla Çetniklerin elinden kurtulmayı başarırlar. Hem de mühimmat dolu bir kamyonla… Onların gelişi, sığınakta bir bayram havası yaratır. Murat’ın sağ salim dönmesi, özellikle Vasfiya, Derya ve Aida’yı çok mutlu eder.

Rasko, Vesna’nın kendisine dönmesi için herkesi dehşet içinde bırakan bir hamle yapar. Sevdiklerinin canıyla tehdit edilen Vesna, Rasko’nun canavarlığı karşısında çaresiz kalır.

Çetniklerin katlettiği Boşnaklar arasında sağ kalan bir bebeği kurtarmak isteyen Murat, girdiği ölüm kalım savaşından galip çıkar. Ancak yaptığı kahramanlık, kalan hayatında onu tekerlekli sandalyeye mahkûm eder. Bu, onun için olduğu kadar, onu sevenler için de büyük bir yıkım olur.

Çemberin daraldığı, dünyanın katliamlar karşısında adeta kör, sağır, dilsiz olduğu, savaşın bir karabasan gibi Boşnakların üzerine çöktüğü bu günlerde, tünelle ilgili olumlu gelişmeler, sığınaktakilerin umutlarını diri tutmasına vesile olur.

Çetniklerin iyice çığırından çıkması, silahlarını, toplarını camilere doğrultması üzerine, Mirza, onları evlerinde vurmaya karar verir. Operasyon başarıyla devam ederken, Leo’nun neden olduğu beklenmedik bir olay, durumu Yeşil Bereliler için çetrefil hale getirir.

Ama dökülen onca kana, yitirilen binlerce insana rağmen, sonunda savaş son bulur. Boşnaklar bu savaşta pek çok canı yitirip onların yasları ile yaşamak zorunda kalırken, Sırplar, tarihin sayfalarına, insanlık var oldukça utanç duyacakları bir soykırımın mimarı ve uygulayıcısı olarak geçerler.

Mavi Kelebekler, final bölümüyle 17 Mayıs Perşembe TRT 1’de..

Eklenme Tarihi:
1 ADET YORUM YAPILMIŞ
  1. Admin der ki
    1 dakika önce

    Sayın kullanıcılarımız merhaba, Bu fragman için daha önce herhangi bir yorum yapılmamış! İlk yorumun sahibi olmak istermisiniz? Hemen alt kısımdan yorumunuzu paylaşabilirsiniz!

SEN DE YORUM YAP