Sponsorlu Reklamlar
Fatih 1.Bölüm Fragmanı
Fatih 1.Bölüm Fragmanı
4 adet fragman bulunuyor.
2 adet yorum yapılmış.
Toplam 9.206 kez izlenmiş.

Fatih 1.Bölüm Fragmanı konusu sitemize eklenmiştir. HD görüntü kalitesinde Fatih 1.Bölüm Fragmanı sitemizdeki yerini almıştır..

Fatih ilk bölümüyle 30 Eylül Pazartesi akşamı 20.00’de Kanal D ekranlarında sizlerle buluşacak. Fatih 1.Bölüm Fragmanı sitemizdeki yerini almıştır.. İyi seyirler dileriz.

İstanbul’un fethinden sonra kurduğu devleti, cihan imparatorluğuna çevirmek isteyen Fatih, imparatorluğun ömrünü uzatacak kanunlarla da devlet yapısını sağlamlaştırmak ister.

Konstantiniyye’nin fethiyle Doğu Roma’nın bağrına İslam/Osmanlı sancağını diken Fatih Sultan Mehmet, Papa’nın Hıristiyanlığa davet mektubuyla, bu kez gözünü Batı Roma’ya çevirir. Evvela, Venedik’in en önemli kalelerinden biri olan Egriponte’yi (Eğriboz) ele geçirir. Venedik ve Papalık, bir yandan Fatih’i çeşitli suikastlerle ortadan kaldırmayı denerken, Vlad Tepeş’i (Kazıklı Voyvoda) Fatih’in önüne sürerler. Diğer yandan da Osmanlı’nın doğu komşularıyla kirli ittifaklara girerler. Fatih, gözünü Kızıl Elma’ya (Batı Roma’ya) dikmişken, Akkoyunlular ve Karamanoğulları’yla da mücadele edecek; Karamanoğulları’nı ortadan kaldırıp, Akkoyunlular’a unutamayacağı bir yenilgi tattıracaktır.

İstanbul’un fethinden sonra kurduğu devleti, cihan imparatorluğuna çevirmek isteyen Fatih, imparatorluğun ömrünü uzatacak kanunlarla da devlet yapısını sağlamlaştırmak ister. Bu esnada şehzadeler Bayezid, Mustafa, Cem ve valideleri Gülbahar, Çiçek ve Gülşah arasında gizliden gizliye süren rekabet, daha açıktan ve üst boyutlara taşınır. Şehzade valideleri için tek hedef, Sultan’dan sonra kendi evlatlarının tahta çıkmasıdır. Çünkü ancak bu şekilde hayatta kalmaları mümkün olacaktır.

Oyuncu kadrosu ve karakterler:
Mehmet Akif Alakurt (Fatih Sultan Mehmet), Seda Akman (Gülbahar Hatun), Gamze Özçelik (Çiçek Hatun), Müjde Uzman (Dilyar), Birkan Sokullu (Mustafa), Salih Bademci (Bayezıd), Alma Terzic (Züleyha), Reha Özcan (Mahmut Paşa), Hande Soral (Gevher), Dağhan Külegeç (Turahan Bey) ve Furkan Şentürk (Cem Sultan)

Eklenme Tarihi:
2 ADET YORUM YAPILMIŞ
  1. mehmet der ki
    6 sene önce

    kesinlikle büyük tarihimizi karalamayın kaliteli doğru bir anlatım olsun osmanlı haremden ibaret değil yanlışlara yer vermeyin lütfen onurlu davranın.

  2. tarihçi der ki
    6 sene önce

    Bu da Muhteşem yüzyıl gibi tarihi yanlış anlatacaksa, fatih Sultan Mehmet gibi bir kişiyi harem düşkünü anlatacaksa hiç anlatmasınlar daha iyi. Umarım o büyük Türkü doğru anlatmışlardır.

SEN DE YORUM YAP